prawo spadkowe

sprawy spadkowe Słupsk, Ustka,

Prawo spadkowe – co należy o nim wiedzieć?

Prawo spadkowe reguluje kwestie związane z dziedziczeniem majątku pozostawionego przez osobę zmarłą. W przypadku pozostawienia testamentu podpisanego przy udziale notariusza, to ostatnia wola decyduje o rozdzieleniu majątku. Jeżeli osoba zmarła nie pozostawiła testamentu, wszelkie rzeczy i prawa majątkowe dziedziczy w tym przypadku najbliższa rodzina osoby zmarłej, czyli małżonek oraz krewni zstępni(dzieci, wnuki) i krewni zstępni (rodzice, dziadkowie).

Spadkobierca ma obowiązek w terminie sześciu miesięcy zgłosić się do notariusza z oświadczeniem o przyjęciu lub odrzuceniu dziedziczonego spadku. Jeżeli taki wniosek nie zostanie złożony, zadziała prawo dziedziczenia z dobrodziejstwem inwentarza. Jest ono szczególnie istotne w przypadku, gdy osoba zmarła pozostawiła nieuregulowane zobowiązania finansowe. Zgodnie z tym prawem, spadkobierca ma obowiązek pokryć należności jedynie do kwoty wartości otrzymanego spadku. W sytuacji odrzucenia spadku, spadkobierca nie ma obowiązku regulowania długów osoby zmarłej.

sprawy spadkowe Bytów, Miastko,

Prawo spadkowe/ zachowek/ testament

Kancelaria świadczy szeroką  pomoc prawną w ramach wszelkich zagadnień dotyczących spraw spadkowych, spadek – prawo spadkowe.

Prowadzimy sprawy:

  • o stwierdzenie nabycia spadku (w drodze dziedziczenia ustawowego, testamentowego); przyjęcie, odrzucenie spadku;
  • o zachowek;
  • o dział spadku;
  • sporządzenie, spisanie testamentu;
  • zrzeczenie się dziedziczenia;
  • zbycie spadku;
  • wydziedziczenie;
  • wszelkie inne dotyczące spadku.

 

Wyjaśniamy wszelkie wątpliwości i doradzamy, jak postąpić w konkretnej sytuacji związanej z prawem spadkowym. Po przedstawieniu okoliczności sprawy wskazujemy na możliwe i najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie. Prowadzimy sprawy sądowe o stwierdzenie nabycia spadku, zapłatę zachowku i inne. Reprezentujemy także osoby zobowiązane do zapłaty zachowku.

 

Działamy w miastach: Słupsk, Ustka, Sławno, Darłowo, Miastko, Bytów, Lębork

rozwody, sprawy karne, sprawy narkotykowe, sprawy cywilne (w tym sprawy rodzinne i sprawy spadkowe)